Pierwsze sesje warsztatowe Akademii Fundrisingu zakończone!

Uczestnicy Akademii Fundrisingu mają za sobą już dwie sesje warsztatowe. Flag of GeorgiaPierwsza z nich   odbyła się w kwietniu, a kolejna w dniach 22 – 24 maja w Gurjaani w Gruzji.

 

 

 

 

 

Podczas warsztatów uczestnicy uczyli się identyfikować lokalne potrzeby społeczne, zapoznawali się ze specyfiką aplikacji poszczególnych donorów oraz zdobywali wiedzę z zakresu międzysektorowych działań na rzecz dobra wspólnego.

W trakcie majowej sesji uczestnikom Akademii zaprezentowana została również strona projektu (http://projectsincubator.org). Strona składa się z dwóch części: ogólnodostępnej, zawierającej informacje przydatne dla NGO oraz części zamkniętej, służącej bezpośrednio realizacji projektu i tworzonej w celu gromadzenia i weryfikacji wiedzy. Ta część jest dostępna po zalogowaniu się i jest oparta o formularze aplikacyjne, zawierające funkcję śledzenia oraz edytowania zmian i interakcji z tutorami projektu.

Do czasu kolejnych warsztatów Akademii Fundrisingu uczestnicy będą opracowywać tzw. Project idea – wymagające określenia problemu, analizy potrzeb, podania tła społeczno―ekonomicznego oraz podania grup docelowych, których dotyczy projekt. W pracach tych pomagać będą polscy tutorzy.

 

stopka polska-1