Uczestniczymy w sektorze 3.0

logo

Pod Koniec stycznia członkowie stowarzyszenia CTI e-Misja mieli okazję wziść udział w konferencji "Sektor 3.0". Była to już trzecia z cyklu konferencji w ramach programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Tym razem odwiedzilismy Gliwice, gdzie wydarzenie odbyło się na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej. 

 


„Sektor 3.0″ to cykl nieodpłatnych konferencji poświęconych tematyce technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT) wykorzystywanych w trzecim sektorze. Dotychczas wydarzenie odbywało się przede wszystkim w Warszawie i gromadziło licznych przedstawicieli organizacji pozarządowych, czołowych firm technologicznych, naukowców, media branżowe oraz osoby rozwijające innowacje w obszarze ICT z kraju i zza zagranicy.

W styczniowej edycji mieliśmy okazję zapoznać się m.in: z wykorzystaniem technologii chmury Azure firmy Microsoft (prow. Ryszard Dałkowski) w budowaniu skalowalnych rozwiązań IT, jak również opracowaniu skutecznych infografik (warsztat Pauliny Urbańskiej).

Odbyły się także inspirujce przemówienia o kierunku rozwoju, m.in: dr hab. inż.  Adam Czornik (Śląskie oparte na technologii), czy Edwina Bendyka (trendy w zakresie wykorzystania ICT w trzecim sektorze).

Miłym akcentem na zakończenie był pokaz studentów z Międzywydziałowego Koła Naukowych Bezzałogowych Obiektów Latających "High Flyers". Prezentowane były zdalnie sterowane latajce drony, zdolne do transmisji obrazu w czasie rzeczywistym. Prezentacja zrobiła na obecnych duże wrażenie. Zainteresowanych tematyką odsyłamy na stronę domową HIGH FLYERS

Wydarzenia organizowane są w ramach programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Nowe Technologie Lokalnie, którego realizatorem jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Poniżej prezentujemy wybrane zdjęcia z wydarzenia.

0 1 2 3 4

5 5 5 5 5

Pełna galeria dostepna pod adresem Galeria Sektor30 Gliwice